Dámská Dámská kolekce
Pánská Pánská kolekce
Outdoor Outdoor kolekce
Dětská Dětská kolekce

R-jet

Troška historie...

Začalo to úplně nevinně. Už jako malou holku mě fascinovaly vlasy. A také klobouky. Pokud jsem stříhala panenky nebo jim vytvářela na hlavě ze silonových vlasu různé kreace, tak to šlo…Když jsem ale nečekaně střihla do drdolu mé tetě, bylo zle…Mým velkým snem bylo stát se kadeřnicí, ale nějak se to zvrtlo a já jsem vystudovala zdravku, kde mne nejvíce zaujal obor chirurgie. A proč asi. V ruce jehly, nůžky, skalpel… Ta velká zkušenost s tímto oborem ale přišla v momentě, když jsem začala uvažovat o medicínském studiu s tím, že ze mě bude jednou opravdu dobrý chirurg…. Můj učitel, skvělý chirurgický specialista, mě vzal na sál. Ne jednou, ale několikrát a já právě tolikrát omdlela. Pak už i na ušním, když lékař čistil pacientovi ucho. A bylo po studiu.

Mezi tím vším jsem stříhala kamarády a kamarádky a pletla jim všelijaké čepice – většinou na tlustých vařečkách, protože za socíku sehnat tlusté jehlice, to nebylo jen tak…Čas letěl, socík mě nudil a já se ocitla v libyjském Tripolisu v nádherné nemocnici SALAH AD DIN. Z šesti měsíců byly dva roky a než jsem se vzpamatovala, bylo to roků pět. A tam jsem také v čtyřicetistupňových vedrech upletla mojí tehdy ještě nenarozené dceři krásného kulicha s žakárovým vzorečkem s tím, že se jí někdy bude hodit… A také jsem stříhala a stříhala celý špitál. Věřte, že ustřihnout Indce vlasy dlouhé pod zadek byla opravdu velká zodpovědnost.

Pětiletá pohádka u moře skončila v roce 1990. S půlroční Lůcou jsem se ocitla zpátky doma. Pak čáp dovalil Lukyna a já jsem měla první modely na čepice.o))

Jenže v životě to bývá občas tak, že člověk míní a život mění. Rozhodně jsem nepočítala s tím, že ze mě bude kulišnice. Vůbec to nebyl můj cíl ani touha. No a v roce 2002 se zrodila šicí dílna. Přátelé jíi říkali SALON NA TRUHLÍKU. Místo schodu jsme měli plechový truhlík na kytky.

Dnes již schod máme a název byl pozměněn na KULIŠÁRNU.

Ušli jsme obrovský kus trnité cesty, kdy jsme od počátku fleesových čepic, kdy jsme si mysleli, že nic lepšího nemůže být, přes luxusní materiály dovážené ze Španělska, které se zakrátko objevily v téměř všech vietnamských tržnicích (a španělské továrny zkrachovaly), nedobrovolně sklouzli k pletení. Přemýšlím, kolikrát jsem s celou kulišárnou chtěla doslova a do písmene praštit… NIKDY!

Toto byl a je náš příběh. Toto je R-JET.

R-JET dnes

„Všechno vím, všechno znám“ – se může říkat jen v pohádkách jako je Šíleně smutná princezna. I po mnoha letech podnikaní v kulichovém světě s pokorou říkáme, že i když už známe hodně, není to vše. Vývoj nejen v textilním průmyslu letí raketově dopředu a my se musíme stále učit a zdokonalovat, sledovat módní trendy, občas také někam vyjet a nasbírat inspiraci. A věřte, že navštívit takový celosvětový veletrh PREMIERE VISION v Paříži, to jsou hodně krásně strávené 4 dny, kdy nám občas oči vyskakují z důlku. A proto se tam také rádi vracíme. Nadále se budeme snažit pro vás vyrábět kvalitní a milé čapky a všem vám, kteří si je kupujete, ať už jednotlivě, nebo do vašich obchodů, za vaši přízeň moc děkujeme.

Vaše Renée JET

„Dveře budou otevřeny těm, kteří jsou dostatečně odvážní, aby zaklepali.“

— Ralph Smart

© R-jet